Gzymsy elewacyjne, styropianowe

Atrakcyjna elewacja

styropianNiejedna osoba z zazdrością patrzyła na przepiękne budynki przypominające renesansowe pałacyki lub dworki. Wbrew pozorom osiągnięcie takiego efektu nie wymaga dużych nakładów pracy, czasu i pieniędzy. Na ratunek w powyższym wypadku przychodzą specjalne profile styropianowe, które stworzą z każdego domu interesującą rezydencję.

Gzymsy – efektowne docieplenie

Gzymsy to jeden z najbardziej popularnych rodzajów profili styropianowych. Styropianowe gzymsy elewacyjne to doskonała, bo dużo łatwiejsza w realizacji alternatywa dla betonu. Styropian posiada szereg właściwości, przez które możemy stworzyć atrakcyjną i pożyteczną elewację. Jego niewielka waga umożliwia prosty montaż w dowolnych miejscach, a właściwości izolacyjne dodatkowo uszczelniają budynek.

Gdzie stosować gzymsy elewacyjne?

Styropianowy gzyms elewacyjny to bardzo efektywna i stosunkowo tania ozdoba domu, którą montuje się przede wszystkim w pobliżu drzwi, okien, czy łączeń ścian. Gzymsy oraz innego rodzaju profile elewacyjne z powodzeniem można także stosować we wnętrzach, dodając im w ten sposób niezwykłego charakteru. Dzięki specjalnym warstwom zabezpieczającym styropianowe gzymsy elewacyjne będą przez długi czas zdobiły fasady budynków oraz pomieszczenia domowe.