Styropian ryflowany

Styropian ryflowany – właściwa izolacja

styropianSkutecznie ocieplony budynek to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa domowników. Właściwa izolacja doceniania jest nie tylko zimą, gdy pożądane jest dostateczne ogrzanie pomieszczeń. Także w trakcie upałów elementy izolacyjne gwarantują nieprzepuszczanie nadmiernego ciepła i zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach.

Jednym z podstawowych, bo bardzo skutecznych i efektywnych sposobów na wykonane właściwego systemu izolacyjnego, jest użycie styropiany ryflowanego.

Czym jest styropian ryflowany?

Styropian ryflowany to materiał o specjalnie ukształtowanych krawędziach. Jego forma pozwala zniwelować wszelkie ewentualne nieszczelności, powstające na łączeniach. Ponadto styropian ryflowany zapewnia doskonałą wentylację pomiędzy powierzchnią ściany a warstwą izolacyjną, gwarantując utrzymanie właściwego poziomu wilgoci w pomieszczeniu.

Gdzie się go najczęściej stosuje?

Styropian ryflowany znajduje zastosowanie przy wykonywaniu izolacji domów wykonanych w konstrukcji drewnianej. Ponadto wykorzystuje się go przy tworzeniu izolacji fundamentów, tarasów, czy dachów skośnych.